pühapäev, juuni 28

Suviselt linane


Et oma pikka-pikka blogimisvõlga vähegi tasa teha, siis kohe seelik, mille suveks õmblesin.

Lõige: Burda 02/2005, mudel nr 128
Kangas: 55% lina, 45% viskoosi, türkiissinine (Abakhan)
Kokku kulus kangast: pisut vähem kui 1,5 m (kangas ise oli lai umbes 1,5 m)
Lisaks veel üks sinine peitelukk (samuti Abakhan)

Seelik sai valmis vist juba kuskil aprillis ehk... aga blogimiseni jõudsin alles nüüd. Tundub, et seda tooni on väga raske pildi peale saada. Olen mitmeid kordi proovinud pildistada, aga pole kunagi tulemusega rahule jäänud.

Neil piltidel on värv ilmselt kõige lähedasem tegelikkusele:Lõige iseenesest lihtne, koosneb ülemisest passe osast ja alumisest seelikuosast, mis altservast üsna laiaks ja avaraks läheb. Aga linane kangas vist ei olnud selle lõike jaoks just parim valik. Kipub kummaliselt hoidma. Järgmine kord, kui peaksin sama lõike järgi õmblema, tuleks kasutada ilmselt raskemat ja paremini langevat kangast.

Peiteluku õmblemine oli minu jaoks kõige suurem trikk. Pusisin ja pusisin, otsisin õpetusi ja uurisin poeseelikuid, kuni lõpuks selle kõige peale kokku sain tehtud. Kas tõesti peab peitelukku õmblema nii hammastiku lähedalt kui vähegi võimalik? Ma sõna otseses mõttes hoidsin hinge kinni kui õmblesin, et ometi nõel luku hammastiku pihta ei läheks ja pooleks ei murduks. Aga vaev tasus enda igati ära - tulemusega jäin rahule.


Üldjoontes jäin seelikuga rahule. Mõned pisiasjad on, mis ennast häirivad. Oleks vist rumal loota ka, et kui üle pika aja otsustad midagi õmmelda, siis ka kõik superhästi välja peaks tulema. Aga õmblemine on mulle viimasel ajal hakanud rohkem huvi pakkuma ja küll tegemise käigus õpib.

***

Here's been pretty quiet for a long time but I'm trying to change that :) This is my new skirt, made of turquoise linen (55% linen, 45% viscose). The pattern comes from Burda and is very simple. It was really hard to get the colors accurate on pictures so there's little differences to see. Basically I like the skirt. Only problem may be the fabric I chose. I think that linen is not the best choice for this kind of pattern, I should of used something more smooth, something better dropping. But I'm getting more intrested in sewing and next time I know better.

3 kommentaari:

Krentu ütles ...

Ma olen ka selle sama lõlike järgi seeliku teinud ja ka ei jäänud ilus (kuigi Sinu oma paistab pildilt küll ilus) - pakun et see ei ole lihtsalt kõige parem lõige. Lõikel on keskkoht täiesti lõimesuunaline ja küljed siis viltu riidest. See tekitab olukorra, kus kõik kenad "drapeeringud" langevad puusale ja eest jääb lihtsalt sirge. Tegelikult peaks vastupidi olema.
Peitelukku tuleb jah kohe selle tikkerea, mis hambaid ühendab, kõrvalt õmmelda. Kui lähed nõelaga pihta, siis saab ilusti üles harutada ja uuesti õmmelda - lukku pole see minul ära rikkunud.
Ja õmblemisega on tõesti nii, et pidev praktiseerimine on edu võti :) Jõudu!

Heleena ütles ...

Imeilus värv! Ja seelik. Kusjuures, olen minagi omale sellise lõike järgi seeliku teinud ja mingist täitsa tavalisest sitsiriidest. Ainsa muudatusena on mul üleval ääres ka veel pael, kust saab veidi vöö ümbermõõtu timmida. Tookord oli minu piht muutuva paksusega :)
Ma ei tea, ma küll ei kurda, et ei istuks hästi. Kusjuures mulle lausa väga meeldib see lõige hoopis. :)

Sircu ütles ...

Tänud:) Eks ma piltide peale ikka sättisin nii, et seelik kõige paremast küljest paistma jääks. Ja lõigetega on ka kindlasti nii, et mis ühele sobib, see teisele jälle mitte, nagu riietega ikka. Mul üks poeseelik, mis suht sarnane - passe osa aga tiba pikem ja siis sinna otsa drapeeritud alumine osa ja istub seljas väga hästi. Ilmselt teinkord mõned cm siia-sinna võivad muuta paljutki.