kolmapäev, august 11

Linane tikandiga suvekott / Linen bag for the summer


Materjal:
linane kangas, heledam ja suts tumedam beez
Vooder: linane
Tikand: mulinee
Kinnituseks tõmblukud ja krõps (ehk takjapael)


Tere-tere üle pika aja! Vaikus on siin blogis kestnud ikka väga pikka aega juba. Samasugune vaikus on olnud ka minu käsitööelus. Ilmselt oli väikest pausi vaja. Täna on mul aga väga hea meel esitleda värskelt valmis saanud kotti.


Idee sain KESoni blogist, kus sattusin selle vahva koti otsa (piltidest kohe esimene). Esialgu panin mõtte kõrva taha, et kui kunagi on aega ja tahtmist, võiks midagi sarnast proovida. Siis aga leidis sellesama koti ka ema ja otsustas, et sellise peab tema suveks endale saama:D Kuna mulle meeldib pildi järgi nuputada, siis hakkasingi lõikeid joonistama ja mõtisklema, kuidas kott tehtud on ja milline ta täpselt minul tulema peaks.


Minu koti kuju tuli veidi ümaram ja loogelisem, üldise idee ja ülesehituse jätsin samaks. Materjaliks valisin samuti linase, kuid kuna minul sobivat triibukangast võtta ei olnud, siis otsustasin koti kaunistada tikandiga. Võib vist julgelt öelda, et Muhu tikandiga (kuna siinne blogija ise puhastkarva muhulane on). Et üleni linane kott väga tuimalt ei mõjuks, kasutasin vaheldumisi heledamat linast tumedamaga.

Projekt oli mitmeski mõttes hariv. Esimest korda lõikasin ise tõmblukke lühemaks ja esimest korda õmblesin kuhugi kanti. Mitu korda tekkis tunne, et olen võtnud endale üle jõu ja võimete käiva projekti, kuid uudishimu oli tugevam ja tahtsin näha, mis sest asjast lõpuks valmis saab!


Aga vaev tasus end ära ja valmis sai pea sama vahva kott kui KESonil:) Õlarihm veel vaid hetkel puudu. Alles mõni päev tagasi leidsin sellised rõngad sangade jaoks nagu vaja ja nüüd ootan võimalust, et saaks jälle õmblusmasina taha istuda ja kott lõplikult valmis õmmelda.

***

I found the idea from this blog here (the first bag on pictures) and started making my own. I used linen fabric. While I didn't have that kind of colorful striped fabric as the bag that inspired me I decided to decorate my bag with embroidery. And to give it some more shades I mixed lighter linen with just a bit darker one.

This project was educational in many ways - first time shortening zipper, first time sewing edging. There were moments I thought this bag is mission-impossible:D But I made it and I'm happy with it!

There will be shoulderstrap, but this will take some time. At first I didn't have all the stuff I needed and at the moment I don't have sewing machine.

17 kommentaari:

Kadri ütles ...

Jah, vaikus on veninud ja veninud... :)
Aga uus postitus oli ootamist väärt!!
Väga-väga kena kott!

Potsataja ütles ...

On näha Sircu, et sa oled tõesti vaev näinud - niiiii kena kott :) Superilus! Ja tore, et sissekanne tehtud sai ka! Kiitos :)

Nele ütles ...

Väga kaunis töö- perfektne ja peen.

Krentu ütles ...

Nii kaunis ja nii korralik ja niiiiiii suur töö. Eriti see tikkimine. Minul on kohe nii suur aukartus tikkimise ees.... Aasta alguses proovisin, ja tegelikult tundsin, kuidas mulle tikkimine meeldib, aga see nõuab minu meelest sellist rahu ja vaikust ja suurt pühendumist:)
Tahaks väga näha, kuidas see kott koos rõngaste ja rihmaga kandja küljes on;)

sircu ütles ...

Tänud teile kõigile! Nii hea teist jälle kuulda-lugeda:) Tikkimine on tõesti selline vaikne ja rahulik töö, mis nõuab aega. Aga kui asi käppa saab ja esimene hirm üle, siis sujub tikkimine juba ladusalt. Loodan peagi sangad külge saada ja siis ka päris valmis kotist pilte näidata.

Pilland ütles ...

Your masterpieces are truely delicious!
I arrived here surfing from Blogger.com
Just a HELLO and all good wishes from Italy ;)

sircu ütles ...

Thank you so much Pilland! All the best wishes to you too:)

Margit K. ütles ...

Kas see kott võiks veel täiuslikum olla!! (kui rihm ka küljes) Väga ilus töö. Tikand väga kaunis. Iga sõna ette kohe mitu väga. Tubli, tubli töö tehtud.

sircu ütles ...

oi, aitäh Margit! kuidas ma küll jõuan kõigi nende kiidusõnade eest piisavalt tänada!

Anonüümne ütles ...

Ooo, olen seda kotti oodanud ja näen, et ootamine tasus end ära. Võrratult ilus! Nüüd jään ootama, millal ema sellega tööle tuleb (kui ta üldse raatsib)!
Inge

sircu ütles ...

oi, aitäh Inge! Mul see rihma õmblemine küll võtab veel aega, aga küll ta ükskord tehtud saab:) ja küllap siis ema sellega tööle ka tuleb, ma usun

X by Leina Neima ütles ...

Väga-väga kaunis! Praegu, läbi halli vihmakardina välja vaadates, meenutab ta parimal moel seda kaunist suve... Hõrk töö...

sircu ütles ...

Tänud, Leina Neima!
Ja muide kaunis oli see suvi tõesti, kui vaid praegu saaks pisut seda sooja kusagilt näpistada endale :)

Anonüümne ütles ...

ma arvan et see on kõige ilusamate asjadega ja ilusama näoga blogi, mida seni näinud olen

Kristi ütles ...

Väga ilus ja rahvuslik!

sircu ütles ...

Suur-suur aitäh!

Keson ütles ...

On hea teada, et suudan kellelegi inspiratsiooni pakkuda :)
Kui koti omalajal valmis sain, siis keegi ütles mulle, et küll järgijaid leidub. Ma vastasin, et mul ei ole miskit selle vastu, kui tööd on puhtad ja korrektsed :) Ja seda sinu kott just ongi.
Kaunis töö ja näed ei olegi alati juhendit vaja :) (pealegi olen ma selles väga vilets).
Ise lahenduste leidmine on minu arust üks hiiglama huvitav osa töö valmimis protsessist :)